Erişilebilirlik

Hart: 'Kararsız Seçmenlerin Oyu Çok Önemli'


Hart: 'Kararsız Seçmenlerin Oyu Çok Önemli'
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:06:59 0:00

Başkent Washington’daki Amerikan Üniversitesi’nin uluslararası ilişkiler bölümünde ders veren Austin Hart, 8 Kasım’da yapılacak seçimlere çok az bir zaman kala, kararsız seçmenlerin son dakika da olsa tercihlerini yine de bazı unsurlara göre belirleyebileceklerini söylüyor.

“Son günlerin önemi çok büyük. Bundan sonra kararsız seçmenler, adaylar ve politikalarıyla giderek daha fazla ilgilenmeye başlayacaklar" diyen Hart, Demokrat ve Cumhuriyetçi adayların bu seçimlerde, seçmenlere kendilerini anlatmanın aksine, birbirlerini kötüleme yoluna gittiklerini belirtiyor.

Ancak Hart'a göre bu durum son anda değişebilir, adaylar tekrardan belirli konulardaki politikalarına odaklanabilir.

Austin Hart, ayrıca, her iki adayın medya stratejileri ve tarzları konusundaki görüşlerini de özetledi. Trump'ın anlaşılmaz biri olduğunu belirten Hart, " Trump bence bu zamana kadar yürüttüğü strateji bir şekilde televizyon kanallarında kalmaya devam etmekti. Vermek istediği mesajı çok umursamıyor gibi, başarılı bir işadamı olduğu mesajını vermek şu ana kadar Trump’a yetmiş gibi duruyor" diye konuşuyor.

Clinton için ise geleneksel bir seçim kampanyası yürüttüğü yorumunda bulunuyor.

Son günler için, Clinton'a Trump karşısında her zaman olduğu gibi sakin kalmasını öneren Hart, Trump'ın daha önceki hatalarını tekrarlamaması gerektiğini belirtiyor.

Amerikan Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesi olan Austin Hart, seçim sürecinin çok değişken olduğunun; uzun bir dönem anketleri önde götüren bir adayın birkaç olay sonrasında liderliği kaybedebileceğinin de altını çiziyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 13 Ağustos - 6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:19 0:00
XS
SM
MD
LG