Erişilebilirlik

‘Harrison Ford İyileşecek’


An airplane — reportedly flown by actor Harrison Ford — sits on the ground after crash-landing at Penmar Golf Course in Venice, California, March 5, 2015.

Uçak kazası geçirerek hastaneye kaldırılan ünlü film yıldızı Harrison Ford’un tamamen iyileşebileceği bildirildi. Ford’un pilotluğunu yaptığı uçak, Perşembe günü California eyaletindeki Santa Monica Belediyesi’ne bağlı hava pistinden havalandıktan hemen sonra düşmüştü

Uçak kazası geçirerek hastaneye kaldırılan ünlü film yıldızı Harrison Ford’un tamamen iyileşebileceği bildirildi.

Ford’ün dün (Perşembe) kendi pilotluğunu yaptığı uçak, California eyaletindeki Santa Monica Belediyesi’ne bağlı hava pistinden havalandıktan hemen sonra düşmüştü.

72 yaşındaki aktörün hastaneye götürüldüğünde nefes aldığı ve bilincinin açık olduğu bildirildi. Kalça ve ayak bileği kırılan Ford’un hayati tehlikesi bulunmadığı bildirildi.

Harrison Ford’un oğlu Ben de Twitter hesabından babasının durumunun iyi olduğu yönünde bir mesaj attı.

Özellikle Star Wars filmlerinin ilk üç serisindeki Han Solo ve Indiana Jones rolleriyle tanınan Harrison Ford, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma bir uçak kullanıyordu. Hava kontrol görevlilerine motor arızası olduğunu bildiren Ford, bir golf sahasına acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Uçma aşığı Harrison Ford’un birden fazla uçağa sahip olduğu biliniyor.

Harrison Ford geçen yıl da İngiltere’de Star Wars’un yedinci bölümünün çekimleri sırasında bacağını kırmıştı. Filmin çekimleri, Ford iyileşinceye kadar iki hafta ertelenmişti.

XS
SM
MD
LG