Erişilebilirlik

Gürsel Tekin: Sandıkta Hayati Bir Hile Olmadı


Gürsel Tekin
Türkiye, yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Sosyal medyanın gündemini sandıkta hile yapıldığı iddiaları oluşturuyordu. Bu iddiaları, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’e sorduk. Tekin, Türkiye tarihinin belki de en dikkat çeken yerel seçimiyle ilgili gözlemlerine Amerika’nın Sesi’ne anlattı.
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00
Linki indirmek için

Sosyal medyada paylaşılan iddialarda doğruluk payı olduğunu savunan Tekin, “Bir ülkede hukuku rafa kaldırırsanız maalesef bu sorunların yaşanmaması mümkün değildir” yorumunu yaptı. Tekin, 9 kişinin ölümünü ise “Demokrasinin kara lekesi” olarak tanımladı.

“İnşallah elektrikler kesilmez”

Daha önceki seçimlerde oy sayımları sırasında yaşanan elektrik kesintilerinin, sayım sürecini olumsuz etkileyeceğini belirten Gürsel Tekin, “özellikle saat 6’dan sonra yaşananlar önemli” dedi. Tekin, olumsuzluk iddialarının her şeye rağmen, sandık başında ve sayım sırasında hayati bir etki yaratmayacağını kaydetti.

“Erken genel seçim olabilir”

Gürsel Tekin, erken genel seçim yapılacağı yolundaki spekülasyonları ise “Her şey mümkün. Buradan nasıl bir sonuç çıkarsa çıksın iktidar meşruiyetini kaybetmiş bir iktidardır. Bu kadar olumsuzlukların yaşandığı bir tabloda, ben şu oyu aldım sandıktan şöyle çıktım, hukuka hesap vermeyeceğim gibi bir anlayışı kabul etmek mümkün değildir. Erken seçim dahil her şey mümkündür” şeklinde yorumladı.
  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

Yorumları oku (2)

Bu forum kapatıldı.
XS
SM
MD
LG