Erişilebilirlik

Kuzey Marmara Otoyolu İnşaatında Viyadük Çöktü


Çöken 7 nolu viyadük

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde devam etmekte olan Kuzey Marmara Otoyolu inşaatında viyadüklerden birinde, beton bloklardan biri montaj çalışması esnasında çöktü. Beton blok üzerinde çalışan 4 işçi, çöken blokla birlikte aşağıya düştü ve beton bloğun altında kaldı. 3 işçi hayatını kaybederken, 1 işçi yaralı olarak kurtarıldı. Gebze 1. Sulh Ceza Hakimliği, kazaya ilişkin yayın yasağı kararı aldı.

Saat sabah 11 sularında yaşanan kaza sonrasında olay yerine gelen itfaiye, 112 acil durum ve AFAD ekipleri enkaz altında kalan işçilere ulaşmak için yoğun çaba sarfetti. İnşaatta çalışan diğer işçiler de arkadaşlarının kurtarılması çalışmalarına katıldı.

Beton blok parçalanarak vinçlerle kaldırılmaya çalışıldı ancak zeminin engebeli ve yağış nedeniyle çamur tabakası altında olması çalışmaları zorlaştırdı. Çalışmaların sonunda üç işçinin cenazesine ulaşıldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Bakan Zümrüt Selçuk, konuyla ilgili iki müfettiş görevlendirildiğini duyurdu.

XS
SM
MD
LG