Erişilebilirlik

G-8’in Gündeminde Suriye Var


Londra’da bulunan Suriyeli muhalif liderlerinse İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ve Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry’yle görüşmelerde bulunması planlanıyor

İngiltere ve Fransa’nın Avrupa Birliği silah ambargosunun kaldırılarak Beşar Esat’a karşı olan isyancılara silah gönderilmesi için baskı yapması bekleniyor. Bazı Avrupa Birliği üyeleri silah akışının Suriye’deki krizin daha da kötüleşmesine neden olmasından korkuyor.

Londra’da bulunan Suriyeli muhalif liderlerinse İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ve Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry’yle görüşmelerde bulunması planlanıyor.

İngiltere Dışişleri Bakanı Hague, Suriyeli muhaliflerle görüşmelerin krize siyasi çözüm bulmayı ve insani ihtiyaçların karşılanmasını amaçladığını belirtti.

Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Japonya, Kanada ve Rusya’nın oluşturduğu G8 grubu, Kore Yarımadası’ndaki gerginlik, savaş bölgelerinde cinsel şiddetin önlenmesi, siber güvenlik ve Burma ve Somali’deki sorunlar gibi başka konuları da masaya yatıracak.
XS
SM
MD
LG