Erişilebilirlik

'Fırat Kalkanı Operasyonu Başarıyla Sürüyor'


'Fırat Kalkanı Operasyonu Başarıyla Sürüyor'
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve beraberindeki heyetle, Gaziantep’in Karkamış ilçesine gelerek bölge halkını ziyaret etti.

Sınırda yaşananlar hakkında bilgi alan Gül, Cerablus’ta yürütülen Fırat Kalkanı Operasyonu hakkındaki son gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaştı.

AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, Fırat Kalkanı Operasyon’nun başarıyla sürdürüldüğünü açıkladı. Karkamış’tan ayrılan vatandaşların tekrar kente döndüğünü vurgulayan Gül, Karkamış’ın şu an sükunet içinde olduğunu belirtti.

Cerablus halkına Kızılay’ın yemek vermeye başladığını aktaran Gül, mayınlı yerlerin temizlendiğini ve insani yardımların gönderilmesi için her türlü çalışmanın yapıldığını ifade etti. Cerablus’taki çocuklara oyuncak bile ulaştırdıklarını kaydeden AKP Genel Sekreteri, Cerablus halkının her zaman yanında olacaklarını ve bayramı da Cerablus’ta geçirmeyi planladıklarını ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye olarak yaklaşımımız, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Asla başka bir ülkenin toprağında gözümüz yok. Suriye’nin toprak bütünlüğü, bölgemiz için de ülkemiz için de dünya için de önemlidir. Bunu korumak, Türkiye için önemli bir yaklaşımdır.”

XS
SM
MD
LG