Erişilebilirlik

FIFA: Suarez’e Isırık Soruşturması


Dünya Kupası karşılaşmasında İtalyan rakibini ısıran Uruguaylı milli futbolcu Suarez’e FIFA tarafından disiplin soruşturması başlatıldı

Dünya Kupası karşılaşmasında İtalyan rakibini ısıran Uruguaylı milli futbolcu Suarez’e FIFA tarafından disiplin soruşturması başlatıldı.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Suarez ve Uruguay futbol federasyonuna ısırma olayıyla ilgili varsa kanıtları ve savunmasını sunması için Çarşamba günü akşam saatlerine kadar süre verdi.

Salı günü İtalya ile Uruguay milli takımlarının Dünya Kupası karşılaşmasının 80. Dakikasından video ve fotoğraflar, Suarez’in İtalyan savunma oyuncusu Giorgio Chiellini ile kale önünde girdiği gol mücadelesi sırasında rakibinin sol omuzunu ısırdığını ortaya koyuyordu.

Olay sonrası İtalyan futbolcu Chiellini önce omuzunu tutarak yere düştü, ardından da ayağa kalkıp formasını sıyırdığı ve hakeme omuzundaki kırmızılığı gösterdi.

Daha önce de rakip futbolcuları ısırdığı gerekçesiyle iki kez maçlardan men cezası alan Suarez, İtalya maçında sarı ya da kırmızı kart görmedi. Maç sonrasında yaptığı açıklamada ise “sahada böyle şeyler olur” şeklinde konuştu.

Suarez tarafından ısırıldığını iddia eden İtalyan futbolcu Chiellini ise, Uruguaylı futbolcunun maçtan atılmamasını “çok saçma” olarak niteledi.

Suarez, 2010 yılında Hollanda’da oynadığı bir maçta rakip futbolcuyu ısırdığı gerekçesiyle 7 maç, 2013’te İngiltere’deki bir maçta, yine aynı olaydan dolayı 10 maç ceza alarak müsabakalardan reddedilmişti.

Uruguaylı futbolcu, başka bir futbolcuya ırkçı söylemlerle hakaret ettiği gerekçesiyle de bir kez maç dışı bırakılmıştı.

XS
SM
MD
LG