Erişilebilirlik

Facebook ve Instagram Karşıtı Kampanyaya Ünlülerden Destek


Kim Kardashian'ın Instagram'da 188 milyondan fazla takipçisi bulunuyor

Nefret söylemleri, propaganda ve yanlış bilgilendirmeye karşı tepki amacıyla Facebook ve Instagram’daki hesaplarını donduran ünlüler arasına Kim Kardashian West de katıldı.

Yaptığı açıklamada Facebook’a karşı yürütülen "Kar uğruna nefret söylemlerine izin verme" kampanyasını desteklediğini söyleyen Kardashian, “Sosyal medyada paylaşılan yanlış bilgiler seçimlerimiz üzerinde ciddi bir etkiye sahip ve demokrasimize zarar veriyor” dedi. Kardashian, Twitter hesabındaki paylaşımında, “Sizlerle Facebook ve Instagram üzerinden iletişim kurmayı seviyorum. Ancak Amerika'yı bölmek için kurulmuş grupların bu platformlar üzerinden nefret söylemi ve yanlış bilgi yaymasına ve propaganda yapmasına izin verilmesine sessiz kalamam” ifadelerini kullandı.

Kardashian dışında ünlü yıldızlar Kerry Washington, Jennifer Lawrence ve Sacha Baron Cohen de dün Facebook hesaplarını dondurarak kampanyaya destek verdi.

Sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan kampanyaya Facebook’a reklam veren bazı büyük kurumlar da destek veriyor. Kampanyayı organize eden gruplar bu hafta kullanıcılara Facebook ve Facebook’un sahibi olduğu Instagram’daki hesaplarını 24 saat süreyle dondurmaları çağrısında bulunuyor.

Hesabını dondurma kararı alan Kim Kardashian, Instagram’daki 188 milyondan fazla takipçisiyle tüm dünyada en çok takipçiye sahip 10 isimden biri.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD'den Türkiye'ye F-16 Desteği - 30 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:50 0:00
XS
SM
MD
LG