Erişilebilirlik

Mark Zuckerberg'ün Kız Kardeşi Artık Google’da Çalışacak


Arielle Zuckerberg
Google mı, Facebook mu daha büyük sorusu devam ederken, Facebook’un kurucusu ve en büyük hissedarı Mark Zuckerberg'ün kız kardeşi Arielle’in, artık Google’da çalışacağı açıklandı.

Wildfire Interactive

Wildfire Interactive

Wildfire, sosyal medya pazarlama yazılımında dünya lideri. Dünya çapında 16.000 'den fazla ödeyen müşterisi bulunmakta. Bu müşterilerin içinde dünyanın en değerli 50 şirketinin 30’u bulunmakta.

CEO Victoria Ransom

Kuruluş Tarihi Temmuz 2008

Ana Merkez Redwood City, USA

Çalışan Sayısı 350

Web www.wildfireapp.com

Blog blog.wildfireapp.com

Twitter @wildfireapp

Mark Zuckerberg’ün küçük kız kardeşi Google tarafından satın alınan Wildfire Interactive şirketi ile birlikte Google’a geçiyor. Google satın alım işlemlerinin 31 Temmuz Salı günü başladığını duyurdu. Wildfire Interactive şirketi ile hangi ücrette anlaşıldığı açıklanmadı,ancak bazı kaynaklar, fiyatın 250 Milyon Dolar civarında olduğunu belirtiyor.

Wildfire Interactive’de yardımcı ürün müdürü (junior product manager) olarak görev yapan Arielle Zuckerberg, geçtiğimiz yıl Facebook’un yeni tasarımı hakkında yapıcı eleştirilerde bulunmuştu.

Sadece Arielle değil, Mark Zuckerberg’ün diğer kız kardeşi ve Facebook’un eski pazarlama direktörü Randi Zuckerberg de geçen Ağustos ayında Facebook’tan ayrılmıştı.

Randi, Google’ın Wildfire’ı satın almasını Twitter hesabından kutlarken, Zuckerberg ailesinden daha fazla kişinin artık Google için çalışacağını da paylaştı.


Mark Zuckerberg’ün 1987 yılında doğan bir kız kardeşi daha var, Donna Zuckerberg.
XS
SM
MD
LG