Erişilebilirlik

Facebook'tan 2021 Yılı Temmuz Ayına Kadar Evden Çalışma İzni


Sosyal medyanın önde gelen şirketlerinden Facebook, Corona virüsü salgını nedeniyle çalışanlarının önümüzdeki yıl Temmuz ayına kadar evden çalışmalarına izin verileceğini açıkladı. Şirket, bu kapsamda, evden çalışma için gerekli ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla çalışanlarına 1000 dolarlık ek ödeme yapılacağını da duyurdu.

Facebook sözcüsü, yaptığı açıklamada, “Sağlık ve hükümet yetkililerinin yönlendirmeleri ve kendi içimizde yaptığımız değerlendirme sonucu çalışanlarımıza 2021 yılı Temmuz ayına kadar evden çalışma izni veriyoruz. Ayrıca ev ofislerindeki ihtiyaçlarını gidermeleri için çalışanlarımıza ek bin dolar ödeme yapacağız” dedi.

Facebook, hükümetin izin verdiği belli noktalardaki bazı ofislerininse yıl sonuna kadar faaliyete geçirileceğini belirtti.

Google’ın sahibi Alphabet firması da işyerine gitme zorunluluğu olmayan personeline önümüzdeki yıl Haziran ayına kadar evden çalışma izni verildiğini açıklamıştı. Benzer şekilde Twitter da çalışanlarının evden çalışmasına izin verdi.

XS
SM
MD
LG