Erişilebilirlik

Erol Tuncer: "Türkiye'nin Demokratikleşme Sorunu Var"


Erol Tuncer: "Türkiye'nin Demokratikleşme Sorunu Var"

12 Haziran seçimleri için kampanya yapan partilerden biri de Demokratik Sol Parti. Parti, demokratikleşmeyi güçlendirmek ve istihdam yaratan bir ekonomik kalkınma modeline geçmek gerektiğini savunuyor. Hülya Polat Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Tuncer’le konuştu.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Erol Tuncer, Amerika’nın Sesi Türkçe Bölümü’ne yaptığı açıklamada, 12 Haziran’da yapılacak genel seçimin çok önemli olduğunu söyledi. Tuncer, Türkiye’nin terör, ekonomi, demokratikleşme ve temsil gibi çözülmemiş çok sayıda sorunu bulunduğunu belirterek DSP’nin bu sorunları çözmek için talip olduğunu belirtti. Tuncer, “Halkımızın Demokratik Sol Parti'yi Parlamento’ya göndermesini bekliyoruz. Hukuk için, hak için, huzur için Demokratik Sol Parti'ye oy istiyoruz” dedi. Tuncer, "Halkımızdan DSP'yi parlamentoya göndermesini bekliyoruz," diye konuştu.

Türkiye'de yapılan her genel seçimin o günün koşullarına göre bir öneminin olduğunu belirten Tuncer, “12 Haziran'daki seçim de günümüz koşullarınca oldukça önemli. Bütün bunların bilinci içinde bizler de seçime hazırız” dedi.

Avrupa’nın birçok ülkesinde parlamentolarda birden fazla sol parti bulunduğunu hatırlatan Erol Tuncer, Türkiye’de de böyle olması gerektiğini kaydetti ve “Rekabet kaliteyi arttırır” diye konuştu.

Tuncer, Türkiye'nin yeni bir büyüme modeline ihtiyacı olduğunu vurguladı:

“Sağlam kaynaklara dayalı olmayan, istihdam yaratmayan, üretime dayanmayan, ithalata, borca dayalı bir kalkınma modeli yerine Türkiye yeni, sağlıklı bir büyüme modeli bulmak zorundadır. İstikrar için de sürdürülebilir bir kalkınma modeli yaratmak zorundadır. İthalata değil üretime dayanan, istihdam yaratan ve gelir dağılımını düzelten bir kalkınma modeli, büyüme modeli bulmak zorundayız. Demokratik Sol Parti'nin hedeflerinden biri de budur.”

DSP Genel Başkan Yardımcısı Erol Tuncer’le yaptığımız bu söyleşi ve seçimlerle ilgili diğer özel söyleşilerimizi www.amerikanınsesi.com adresinde bulabilirsiniz.

Hülya Polat'ın DSP Genel Başkan Yardımcısı Erol Tuncer'le yaptığı söyleşiyi aşağıdaki linki tıklayarak dinleyebilirsiniz.


XS
SM
MD
LG