Erişilebilirlik

Erdoğan’dan 51-49 Yanıtı: 'Atı Alan Üsküdar’ı Geçti'


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum sonuçlarını İstanbul'da Huber Köşkü'nde değerlendirdi. Konuşması sırasında Evet kampanyasına destek veren MHP lideri Devlet Bahçeli ve BBP lideri Mustafa Destici’ye de teşekkür eden Erdoğan, doğu ve güneydoğu bölgelerinde artan desteğin önemli olduğunu belirtti ve ‘bu da yeni bir dönemin de başladığının müjdecisi olacaktır’ sözleriyle, Kürt açılımı sürecinin yeniden başlayacağının sinyalini verdi.

Erdoğan: Atı Alan Üsküdar'ı Geçti
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:14:26 0:00

Basın açıklamasında da Evet cephesinin 1 milyon 300 bin oy daha fazla alarak 25 milyon oyla kazandığını birkaç kez tekrar eden Erdoğan Türkiye’nin yönetim sistemi açısından tarihi bir karar verdiğini söyledi.

Erdoğan, basın toplantısının ardından İstanbul’daki Huber Köşkü önünde toplanan kalabalığa seslendi. Dünyanın başka yerlerinde yüzde 30’larla seçim alındığını, kendilerinin ise yüzde 51’in üzerinde destek gördüklerini kaydetti.

Erdoğan Referandum Sonucunu Huber Köşkü'nde Değerlendirdi
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:13:07 0:00

Referandumun resmi olmayan sonuçlarına göre Evet ve Hayır oylarının birbirine çok yakın oranda destek görmesi gündemde. Erdoğan, oyların yakınlığı, itirazlar ve eleştirilere de sert yanıt verdi ve Erdoğan,“Bazı televizyonlarda aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış ya bu neticeyi küçümsemeye çalışıyorlar. Boşuna uğraşmayın atı alan Üsküdar’ı geçti” dedi.

Erdoğan “sonucu küçümseyenler var, boşuna uğraşmayın” dedi.

Kalabalıktan idam sloganları atılması üzerine Erdoğan, konuyu Başbakan ile görüşeceğini kaydetti. Cumhurbaşkanı, MHP lideri Bahçeli'nin daha önce konuyla ilgili olarak destek vereceğini söylediğini hatırlattı.

  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

XS
SM
MD
LG