Erişilebilirlik

Erdoğan: 'Bir Olalım Kardeş Olalım'


Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli iradenin istikrardan yana oy kullandığını söyledi. Seçim sonrası sabah namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılan Erdoğan uluslararası basını da %52’yle cumhurbaşkanı seçildiği günden bu yana kendisine saygı duymamakla eleştirdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucu genel başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimleri sonrası ilk değerlendirmesini Eyüp Sultan Camii’nin çıkışında yaptı. Camide sabah namazını kıldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, milli iradenin istikrarı tercih ettiğini söyledi.

Eyüp Sultan Türbesi’nde kuran okuduktan sonra vatandaşların tebriklerini kabul eden Cumhurbaşkanı “7 Haziran'daki sandıktan çıkan netice malum çok farklıydı ve koalisyon çıkmıştı. Takip ettiğimiz gibi koalisyon görüşmeleri sonuç vermeyince tekrar milli iradeye müracaat ettik. Milli irade 1 Kasım itibariyle istikrardan yana tecelli etti. 7 Haziran sonrası kısa süreli gelişmeler bize istikrardan çıkış yok dedi. Netice ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olsun. Bir olalım kardeş olalım ve hep birlikte Türkiye olalım’’ dedi.

Erdoğan: Dünya medyası, milli irade %52 ile seçtiği günden beri saygı duymadı

Kısa açıklamasında yabancı basını da sert bir dille eleştiren Cumhurbaşkanı, tüm dünyanın bu seçim başarısına saydı duymasını istedi.

‘‘Hem Doğu'dan hem Batı'dan ülkemize sahip olmadığımız müddetçe üzerimize çok oyunlar oynanacak. Erdoğan’a oy vermeyin diyen dış basın. Milli mücadelede daha da güçlendi mi eli? Şahsımla alakalı değerlendirmek doğru olmaz. Acaba dünya medyası niçin sizin ülkenizle bu kadar ilgilenirken kendi ülkeleri ile niçin ilgilenmiyorlar. Erdoğan'ı yüzde 52 ile milli irade seçtiği günden itibaren hâlâ saygı duyamadılar. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Şimdi de yüzde 50 gibi bir rakamla bir parti iktidar oldu. Dolayısıyla buna da tüm dünyada saygı duyulması lazım ama ben böyle bir olgunluğu göremedim.’’

XS
SM
MD
LG