Erişilebilirlik

Erdoğan: ‘İlk Defa Açıklıyorum Bağdadi’nin Hanımını Yakaladık’


Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin düzenlediği operasyonla öldürülen IŞİD liderinin eşinin de yakalandığını açıkladı.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin 70’nci kuruluş yıldönümü töreninde, İslami dini ve ilahiyat eğitimi alanlar hakkındaki konuşmasında terör örgütü IŞİD ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, burada dün Ebubekir el Bağdadi’nin kız kardeşinin Türkiye tarafından yakalandığı açıklamasının ardından bugün de Suriye’nin kuzeyinde eşinin yakaladığı bildirildi. Erdoğan, “İlk defa açıklıyorum, hanımı da yakalandı” ifadesini kullandı.

Erdoğan, ABD’nin yürüttüğü operasyon içinse “Bağdadi kendini tünelde imha etti. Çok ciddi kendilerine göre iletişim kampanyası başlattılar” açıklaması yaptı.

Erdoğan, “Biz de hanımını yakaladık ama biz yaygara yapmadık; ilk defa şimdi bugün açıklıyorum. Aynı şekilde kız kardeşini, eniştesini onları üstelik Suriye tarafında yakaladık. Biz bu noktada çalışmalarımızı en güçlü şeklide sürdürüyoruz” diye konuştu.

XS
SM
MD
LG