Erişilebilirlik

Elazığ’da 4,9 Büyüklüğünde Deprem


Elazığ'ın Sivrici ilçesinde Richter ölçeğine göre, 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Çevre illerde de hissedilen depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı. Depremin ardından 3,4 büyüklüğünde artçı bir sarsıntı da meydana geldi.

Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Bingöl, Gaziantep, Tunceli ve Diyarbakır'da da hissedilen deprem saat 10.02’de meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı, depremin merkez üssünün Elazığ'ın Sivrice ilçesi olduğunu duyurdu. Depremin yerin 7.02 kilometre derinliğinde meydana geldiği saptandı. İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmayan deprem paniğe neden oldu. Depremin şiddetli hissedildiği yerlerde insanlar dışarı çıktı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’yse depremin büyüklüğünü 5,1, merkez üssünüyse Sivrice ilçesine bağlı Topaluşağı köyü olarak açıkladı.

Elazığ Valiliği de depremde can ve mal kaybı yaşanmadığını ekiplerin incelemelerinin sürdüğünü belirtti.

Öte yandan deprem nedeniyle Elazığ’da il genelinde eğitime bugün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tedbir amaçlı olarak il genelindeki tüm okulların bugün tatil edildiği belirtilerek, okul binalarından çıkarılan öğrencilerin evlerine gönderildiği bildirildi.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD Silahlı Şiddete mi Teslim? - 5 Temmuz
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:33 0:00
XS
SM
MD
LG