Erişilebilirlik

Sözcüsünün Beyaz Saray’daki Son Basın Brifingine Obama da Katıldı


Cuma günü yapılacak başkanlık devir teslim törenine çok az bir zaman kala Beyaz Saray vedalara sahne oluyor.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Josh Earnest de 2014 Mayıs ayından bu yana sürdüğü görevinin son basın brifingini Salı günü yaptı.

Earnest son basın brifingine başladığında sürpriz bir biçimde odaya başkan Barack Obama geldi. Earnest kürsüyü hemen Başkan Obama’ya bıraktı.

Obama da Josh Earnest ile 2008 yılında Iowa’daki başkanlık mitinginden buyana birlikte çalıştıklarını hatırlattı ve “Bu adamı neredeyse 10 yıldır tanıyorum. Nasıl büyüdüğünü, evlendiğini, aile babası olduğunu, nasıl ilerlediğini, arkasından gelen insanlara nasıl örnek olduğunu izledim. O her zaman örnek alınacak biri oldu, beni asla hayal kırıklığına uğratmadı. Basının karşısında her zaman hazırdı ve bizim görüşlerimizi mümkün olan en geniş haliyle sizlerle paylaştı. Geride bıraktığımız bu on yıllık muhteşem yolculuğumuzda onunla çalışmak benim için bir gurur kaynağı oldu ” diye konuştu.

Earnest'ın Veda Toplantısına Obama Sürprizi
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

Obama, “Ayrıca siz başkanken bu adamın gelmiş geçmiş en popüler basın sözcüsü seçilmesi de insanı kıskandırıyor” diyerek sözcü Josh Earnest’e takıldı.

Obama gazetecilerin, 'Putin’e cevaben birşey söyleyecek misiniz ve Cuma günü nereye gideceksiniz' sorularına yanıt vermeden gülümseyerek salondan ayrıldı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

''Amerikalılar Ülkenin Gidişatından Memnun Değil'' - 1 Temmuz
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:19 0:00
XS
SM
MD
LG