Erişilebilirlik

Dursun Çiçek: Bu Darbeyi Komuta Kademesi Desteklemez


CHP İstanbul Milletvekili ve emekli Albay Dursun Çiçek, Amerika’nın Sesi’ne yaptığı açıklamada kendisine ulaşan ilk bilgiler itibarıyla ‘Fethullah Gülen cemaatine yakın bir grubun girişimi olduğunu ifade etti.

Geçmişte de Fethullah Gülen cemaatiyle bağlantılı asker içinde yüzde 10’luk bir grup olduğunu kaydeden Çiçek bu gruba ulusal-laik kesimlerce destek verilip verilmediği yönündeki sorumuza "bundan şu anda emin olamadığını ancak zannetmediğini" söyledi.

Çiçek bunu koordineli ve TSK’nın komuta kademesince desteklenen bir darbe olamayacağını vurguladı.

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump’ın Florida’daki Evine FBI Baskını - 9 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:40 0:00
XS
SM
MD
LG