Erişilebilirlik

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Washington'da


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Washington'da

Davutoğlu Türk derneklerinin yöneticileri ve ABD'deki Türk toplumunun temsilcileriyle biraraya geldi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Washington'a bir çalışma ziyareti yapıyor.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Ahmet Davutoğlu, Cumartesi özel "ATA" uçağıyla geldiği Washington Dulles Havaalanı’nda Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan tarafından karşılandı.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bugün ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’la görüşecek. Bakan, iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve küresel konuların ele alınacağı temasları çerçevesinde, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın yanısıra, Ulusal Güvenlik Danışmanı Tom Donilon ve başta Amerikan Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Senatör John Kerry olmak üzere, bazı üst düzey milletvekilleri ve senatörlerle görüşmeler yapacak.

Bakan Davutoğlu, Washington'da bulunan Avrupa Birliği Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Yetkilisi Stefan Füle ile de biraraya gelecek. Görüşme isteğinin Füle’den geldiği bildiriliyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Washington'da Foreign Policy Dergisi’nin bu yıl ikincisi düzenlenen ve kendisinin de yeraldığı ''En Önemli 100 Küresel Düşünür'' listesiyle ilgili etkinliğe katılacak.

Davutoğlu dün Türk derneklerinin yöneticileri ve ABD'deki Türk toplumunun üyeleriyle biraraya geldi. Bakan, bugün de önce Washington’daki düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü'nde, ardından da Georgetown Üniversitesi’nde Türkiye'nın dış politikası konulu konuşmalar yapacak.

Türk ve yabancı basın mensuplarıyla da toplantılar düzenleyecek olan Ahmet Davutoğlu, temaslarının ardından yarın akşam Washington'dan ayrılacak.

Davutoğlu’nun 1-2 Aralık 2010 tarihlerinde Astana’da düzenlenecek Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı AGİT Zirvesi’ne katılmak üzere Washington’dan Kazakistan’a gideceği bildiriliyor.

XS
SM
MD
LG