Erişilebilirlik

Demokrat Adayların Sayısı Azaldı


Demokrat Adayların Sayısı Azaldı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Eski Senatör Jim Webb, Washington’da düzenlediği basın toplantısında Demokrat Parti başkan aday adaylığından çekildiğini açıkladı. Webb, bazı önemli konularda Demokrat Parti’yle aynı görüşte olmadığını söyledi.

Washington’daki Ulusal Basın Kulübü’nde konuşan Webb, her iki partiyi de destekleyen mali kaynakların Amerikan demokrasisini tehdit ettiğini savundu ve şöyle konuştu: “Yeni bir Bağımsızlık Bildirgesi’nin zamanı geldi. Bu bildirgenin kaynağı, dışarıdan gelen bir güç değil, Amerikan halkının çıkarlarına hizmet etmeyen bir siyasi sistemin geçirdiği felç olmalı.”

Virginia eyaleti eski senatörü, yazar ve eski muharip Webb, ülkesine hizmet etmek için yeni yollar arayacağını söyledi. Webb’in adaylıktan çekilmesiyle Demokrat Parti’nin aday adayı sayısı dörde indi.

Haftalardır adaylığını koyup koymayacağı merakla beklenen Başkan Yardımcısı Joe Biden da aday olmayacağını açıkladı. Bu konudaki soruları uzun zamandır yanıtsız bırakan Biden’ın geçen hafta siyasi danışmanlarıyla yaptığı görüşme, adaylığa yeşil ışık belirtisi olarak algılanmıştı.

Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın aday olmayacağını açıklamasındaki en büyük etken Mayıs ayında kanser olan oğlu Beau Biden’I kaybetmesi oldu. Biden kamuoyu yoklamalarında Hillary Clinton ve Bernie Sanders’ın ardından üçüncü sırada yer alıyordu.

XS
SM
MD
LG