Erişilebilirlik

Sunucu hatası

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

D Vitamini Takviyesinin En Kolay Yolu


D Vitamini Takviyesinin En Kolay Yolu
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

D Vitaminin faydaları saymakla bitmiyor. Kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor ve çinkonun vücut tarafından emilmesini kolaylaştıran D Vitamininin en büyük kaynağı ise güneş. Kışınsa vücudumuzun ihtiyaç duyduğu D Vitaminini karşılamak için doğru besinleri tüketmek veya vitamin hapları kullanmak gerekir. D vitamininin sağlığımız üzerindeki etkisinin tahmin edilenden çok daha önemli olduğunu ortaya koyan araştırmacılar, düzenli D Vitamini takviyesinin de çok kolay bir yolu olduğunu söylüyor.

D Vitamini ihtiyacını karşılamanın en kolay yolu, evde kullandığınız una biraz D Vitamini katmak.

Ancak John Townshend bundan o kadar emin değil: “Bence una hiçbir şey eklenmemeli. Sadece un, tuz ve su olmalı. Bunu neden yapmak istediklerini anlıyorum ama bence bu eski kafalı bir yöntem.”

Londra’da Queen Mary Üniversitesi’nden araştırmacılar ise, una D Vitamini takviyesi yapmanın, günlük dozu almanın en kolay yolu olduğunu söylüyor.

Bu araştırmacıların yaptığı bir çalışma ise, D Vitaminin insanları birçok hastalıktan koruduğunu ortaya koyuyor.

Adrian Martineau, “D Vitamininin, öksürük, soğuk algınlığı ve grip gibi akut solunum yolu enfeksiyonların riskini yüzde on oranında azalttığını ortaya koyduk. Ayrıca, D Vitamini seviyeleri çok düşük olan insanların, D Vitamini almaya başladıktan sonra öksürük, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara yakalanma risklerinin yüzde 50 azaldığını gördük” diyor.

Araştırma, düşük D Vitamini seviyesiyle depresyon arasında bir ilişki olduğunu da ortaya koymuş. Kısacası, ister güneş, ister gıda, ister hap kaynaklı olsun, yeterli seviyede D Vitamini almak sağlıklı bir yaşam için kritik önem taşıyor.

XS
SM
MD
LG