Erişilebilirlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan New York’ta


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 72. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çalışmalarına katılmak için özel uçağı ‘CAN’ ile New York’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı JFK Havaalanı’nda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın karşıladı.

Erdoğan’ın New York ziyaretine, eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katılıyor.

Erdoğan, otel önünde sevgi gösterileriyle karşılandı.

Erdoğan kendisini karşılayan ABD’de yaşayan Türkleri selamladıktan sonra New York’ta kalacağı Peninsula otele yerel saat 16’da giriş yaptı. Erdoğan New York temasları çerçevesinde çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirecek. Erdoğan, Pazartesi günü Türkevi binasının temel atma törenine katılacak. Salı günü Birleşmiş Milletler Genel Kurulana hitaben bir konuşma yapacak. Perşembe günü de ABD Başkanı Donald Trump ile bir görüşme gerçekleştirecek.

XS
SM
MD
LG