Erişilebilirlik

Mutasyona Uğrayan Virüs İngiltere’den Singapur’a Kadar Gitti


Corona virüsünün İngiltere’de ortaya çıkan yeni türü Singapur’a kadar uzandı. Singapurlu yetkililer, ülkede İngiltere’de görülen mutasyonu taşıyan ilk vakaların tespit edildiğini açıkladı.

Yeni tip virüs saptanan 11 kişi karantina altına alındı. Bu kişilerin Avrupa seyahatinden dönen kişiler olduğu belirtildi. Söz konusu kişilerin tedavilerine başlandığı açıklandı.

Singapur Sağlık Bakanlığı yetkilileri, 11 kişi haricinde Corona virüsünün yeni versiyonunun ülke içerisinde henüz tespit edilmediğini belirtiyorlar.

Singapur’a, Avrupa’dan seyahat eden 31 kişide Corona virüsü tespit edildiği, bunlardan 11’inin virüsün yeni mutasyonunu taşıdığı belirtildi.

Yeni tip virüsü taşıyan ilk vakanın bir kadın hasta olduğu ve 6 Aralık tarihinde İngiltere’den Singapur’a geldiği, test sonucunun 8 Aralık’ta pozitif sonuçlandığının görüldüğü ifade edildi. Bu kişinin temaslı olduğu kişilerdeyse virüse rastlanmadığı bildirildi.

Singapur son olarak aldığı kararlar İngiltere’ye seyahat etmiş kişilerin ülkeye girişini yasakladı.

Çin de İngiltere’den uçuşları durdurdu

Dünyada Corona virüsü salgınının başlangıç noktası olduğu düşünülen Çin de yeni tipi ortaya çıkan virüse karşı, İngiltere’yle arasındaki uçuşları durdurduğunu açıkladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Çin yönetiminin yeni virüsle ilgili gelişmeleri yakından takip ettiği bu çerçevede İngiltere ve Çin arasındaki uçuşların durdurulması kararı alındığı belirtildi.

Hali hazırda değişik havayolu şirketleri tarafından gerçekleştirilen, Çin ve İngiltere arasında haftada karşılıklı 8 sefer bulunuyordu.

XS
SM
MD
LG