Erişilebilirlik

Çınar: 'Türkler Amerikan Ara Seçimlerinde Daha Aktif'


Çınar: 'Türkler Amerikan Ara Seçimlerinde Daha Aktif'

2 Kasım günü Amerika’da Kongre ara seçimleri yapılıyor. Bu seçimlerde de öncekilerde olduğu gibi ülkedeki etnik topluluklar siyasette söz sahibi olabilmek için kampanyalara aktif olarak katılıyor, adaylar için bağışlar topluyor.

Türk - Amerikan toplumu da son yıllarda siyasette daha fazla söz sahibi olabilmek için çalışmalarını hızlandırdı. Bu çerçevede ulusal bir siyasi eylem komitesi oluşturuldu.

Eyaletler bazında yerel ve federal düzeydeki politikacıları destekleme kampanyaları başlatıldı. Doğu kıyısında bu tür faaliyetleri örgütleyenlerden Ali Çınar 2010 ara seçimlerinde Amerika’da yaşayan Türkler’in yürüttükleri faaliyetleri başarı olarak niteliyor. Çınar’a göre bir sonraki seçimlerde daha fazla söz sahibi olmak için Türk gençlerinin iki yıl sonraki seçimlerde daha aktif olması gerekiyor.

  • 16x9 Image

    Melek Çağlar

    Melek, meslek yaşamına yazılı basında başladı. Haftalık Barometre gazetesinde muhabir ve Management-Marketing sayfa editörü olarak çalıştıktan sonra 1990’lı yılların başında aynı gazetenin Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Meslek yaşamına kısa bir ara verip İngiliz Kraliyet bursuyla City University London’da gazetecilik eğitimi aldı. 1994 yılında Amerika’ya yerleşmeden önce Hürriyet gazetesinde çalıştı. Meslek yaşamına halen Internet, radyo ve televizyon yayıncılığı yapan Amerika’nın Sesi’nde devam ediyor. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Melek, yüksek lisans derecesini 2002 yılında tamamladığı George Washington Üniversitesi MBA programından aldı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 19 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:35 0:00
XS
SM
MD
LG