Erişilebilirlik

Cilvegözü Sınır Kapısında Patlama: 9 Ölü


Cilvegözü Sınır Kapısı

4'ü Türk, 5'i Suriyeli 9 kişinin öldüğü patlamaya bomba yüklü bir aracın neden olduğu öne sürülüyor. Patlamada en az 15 araç da hasar gördü

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü sınır kapısındaki patlama Türkiye saatiyle saat 15:00 sıralarında meydana geldi.

İlk belirlemelere göre 9 kişinin hayatını kaybettiği patlamada yaklaşık 30 kişi de yaralandı. Ölenlerden 5’inin Suriye, 4 kişinin ise Türk vatandaşı olduğu bildiriliyor.

Bölgeden gelen ilk haberlere göre patlama Cilvegözü sınır kapısının yaklaşık 40 metre ilerisinde, Türkiye sınırları içinde, Suriye’ye yardım için gönderilen araçların park halinde bekletildiği bölgede meydana geldi. Patlayan aracın Suriye plakalı olduğu iddiası, henüz kesinlik kazanmadı. Yaklaşık 15 otomobilin de hasar gördüğü patlamada bazı araçlar kullanılamaz hale geldi.

Olayın ardından güvenlik çemberine alınan bölgeye ambulanslar sevkedildi.

Patlamayla ilgili resmi ilk açıklama Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık sözcüsü, “Patlama tampon bölgede meydana geldi. Kuvvetli bir patlama, havan topu olmadığı anlaşılıyor” dedi. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ise patlamanın bir otomobilde meydana geldiği bilgisini doğruladı.

XS
SM
MD
LG