Erişilebilirlik

Chelsea Clinton ve Jenna Bush TV'de İş Buldu


Chelsea Clinton ve Jenna Bush TV'de İş Buldu

Politikacıların çocuklarının medyada çalışması izleyicinin ilgisini arttıran bir unsur, ayrıca bu çocuklar da çok iyi eğitim görmüş, dünya deneyimi olan kişiler

İki dönem başkanlık yapan Bill Clinton'la Obama yönetiminin Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın tek çocukları Chelsea Clinton NBC Televizyonu'nda işe başladı. Chelsea, NBC televizyonunda muhabirlik ve programcılık yapacak.

Chelsea Clinton, NBC'de işe giren ilk başkan kızı değil. Ondan önce de George W.Bush'un ikiz kızlarından biri olan Jenna Bush Hager, Ağustos'ta NBC kadrosuna katılmıştı.Chelsea Clinton ve Jenna Bush TV'de İş Buldu
Chelsea Clinton ve Jenna Bush TV'de İş Buldu27 yaşında olan ve başkent Washington yakınlarındaki Baltimore kentinde öğretmenlik yapan Jenna Bush, NBC'nin sabah programına ayda bir katkıda bulunacak, yarım gün öğretmenliğe devam edecek.

Senator John McCain'in kızı Meghan da NBC Televizyonunda. MSNBC'de çalışan Meghan da bu yıl NBC'nin işe aldığı gençlerden biri. Eski başkanlardan Ronald Reagan'ın oğlu Ronald Reagan Junior da Air America'da kendi radyo programını sunuyor. Uzmanlar Beyaz Saray veya siyaset deneyimi olan başkan çocuklarının veya siyasetçi kızları ya da oğullarının televizyonlar için önemli bir kazanç olduğunu söylüyor. Çünkü bu gençler çok iyi eğitim görüyor, siyasetin içinde yaşıyor ve dünya deneyimleri oluyor.

Bu konudaki ayrıntıları Hülya Polat'ın Gökkuşağı adlı bloğunda buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


XS
SM
MD
LG