Erişilebilirlik

California'da Silahlı Saldırı: 6 Ölü


Amerika’nın California eyaletinde 6 kişiyi öldürerek intihar eden saldırganın Hunger Games filminin yönetmen yardımcısının oğlu olduğu bildirildi.

Polisten alınan bilgilere göre 22 yaşındaki Elliot Rodger’ın Santa Barbara bölgesinde önce öğrencisi olduğu üniversite kampüsü yakınlarında yaşadığı dairedeki 3 genci bıçaklayarak öldürdüğü, daha sonra iki kadına ateş açtığı ardından da bir kafenin önünde duran adamı öldürdüğü öğrenildi.

Saldırganın daha sonra otomobiline binerek, hareket halindeyken yoldaki yayalara rastgele ateş açtığı ve aracının içinde ölü bulunduğu bildiriliyor.

6 kişiyi öldürerek 13 kişiyi yaralayan saldırganın intihar ettiği düşünülüyor.

Dünyaca ünlü Hunger Games (Açlık Oyunları) filminin yönetmen yardımcısı Peter Rodgers’ın oğlu olduğu öğrenilen kişinin saldırıdan önce yayınladığı videoda, kendisine yanlış yapan insanları öldüreceğini söylediği bildiriliyor.

Saldırgan, sosyal medyada paylaştığı iletisinde ise kadınlarla iletişim kurmakta zorluklar yaşadığını söylüyor ve bu konudaki eksikliğinden yakınıyor.

Santa Barbara bölgesi polis yetkilisi Bob Brown, Rodger’ın otomobilinde hepsi ruhsatlı tam 3 adet yarı otomatik tabanca ve çok sayıda kullanılmamış mermi bulunduğunu açıkladı.

Brown ayrıca polisin geçen ay Elliot Rodger’ın ailesinin talebi üzerine polislerin yaşadığı daireye giderek inceleme yaptıkları ve saldırganın çekingen ve sosyal hayata adapte olma güçlükleri yaşadığının kaydedildiğini söyledi.
XS
SM
MD
LG