Erişilebilirlik

Bu Yılın En Çok Rağbet Gören Elektronik Cihazları


Bu Yılın En Çok Rağbet Gören Elektronik Cihazları
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00
Amerika’da Noel için alışveriş sezonu başlarken tüketiciler tablet bilgisayarlar, akıllı fotoğraf makineleri gibi son teknoloji ürünlerin en iyisini ve en ekonomik olanını seçme yarışına girdi. Amerika'nın Sesi, bu yıl en çok rağbet gören elektronik cihazlar hakkında bilgi topladı.

Konu elektronik cihazlar olunca, günümüzdeki seçenekler her zamankinden daha fazla ve bu da bazı tüketiciler için göz korkutucu olabiliyor.

Brian Tong, en yeni teknolojik ürünleri değerlendiren bir Internet sitesinin editörü. Tong, tablet bilgisayarların bu sene en çok ilgi gören ürünler olduğunu söylüyor. 329 Dolar’dan başlayan fiyatıyla Apple Mini piyasadaki en popüler ve pahalı tablet bilgisayar. Bunu, 199 Dolar gibi daha makul bir fiyattan satılan Google Nexus 7 izliyor.

Brian Tong, “Google Nexus 7, I-Pad Mini’den daha güçlü ve aynı zamanda Apple’ın uygulamalarından daha iyi çalışan uygulamalar sunuyor,” şeklinde konuşuyor.

Klavye bağlanabilen tabletler, veya özel kalemle yazılan tabletler de ilgi görenler arasında.

Tong, “Sadece Internette dolaşıp, kitap okumak isteyen birinin pahalı tabletler almasına gerek yok. Ama eğer değişik ve dinamik uygulamalar isteniliyorsa, o zaman pahalı seçimler daha doğru," şeklinde konuşuyor.

Bilgisayar oyunları da tabletlere yeni bir unsur katıyor. Bu tabletin GamePad denilen ve geleneksel bilgisayar oyunu kumandası işlevi gören dokunmatik bir ekranı var. Wii U’nun en popüler oyunlarından biri de Super Mario Kardeşler.

Diğer bir popüler cihaz da akıllı fotoğraf makineleri. Internet’e kablosuz bağlantı yoluyla erişen bu cihazlar resimleri elektronik posta olarak gönderebiliyor veya sosyal ağ sitelerine yükleyebiliyor. Elman Chacon, elektronik eşya satan bir mağazada çalışıyor.

Chacon, “Çekilen bir fotoğrafı birkaç saniye içinde sosyal ağlara yüklemek mümkün,” diyor.

İnternete bağlanabilen küçük medya cihazları sayesinde de tüketiciler televizyonlarına film veya YouTube videoları indirebiliyor.

Kablosuz hoparlörler de rağbet gören ürünlerden. Bunlar Bluetooth teknolojisine sahip her elektronik cihazla çalışıyor.

Giderek yaygınlaşan online alışveriş sayesinde, birçok tüketici önce almak istediği ürünü mağazada inceliyor, sonra da Internet üzerinden daha ucuza satın alabiliyor.

Perakende mağazaları bunu biliyor ve rekabetçi fiyatlar sunmaya çalışıyor.

Elman Chacon, “Biz, tüketiciye fiyat eşitleme imkanı sunuyoruz. Yani eğer bizden ürün alan biri 30 gün içinde aynı ürünü daha ucuza bulursa aradaki farkı iade ediyoruz,“ diyor.

Bir ürün satın almadan önce piyasadaki çeşitli fiyat ve ürün seçeneklerini değerlendirmek de tüketicinin tercihine kalıyor.
XS
SM
MD
LG