Erişilebilirlik

Brüksel Tren İstasyonu’nda Bombalı Saldırgan Paniği


Brüksel şehrindeki Merkez Tren İstasyonu’nda ufak çaplı bir patlama meydana geldi. Polis yetkilileri istasyon içerisinde bir kişinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Daha sonra polisten gelen bir başka açıklamada da bombalı saldırgan olduğundan şüphelenilen adamın öldürüldüğü bildirildi.

Saldırganın Fas asıllı 36 yaşındaki O.Z isimli bir kişi olduğu belirtilirken, daha önce terörizmle bağlantısı olmadığı kaydedildi. Adamın yaşadığı evde arama yapıldı.

Yerel saatle akşam 21 sıralarında yaşanan olay sonrasında istasyon boşaltıldı ve bölge polis tarafından güvenlik çemberine alındı.

Saldırıyla ilgili yetkililerden gelen açıklamada,O.Z.'nin bir grup yolcuya yaklaşarak bağırdığını ve çantasındaki patlayıcıları aktif hale getirdiği belirtildi. Daha sonra istasyon platformuna indiği belirtilen saldırganın, verdiği zararı artırmak için içi çivi ve gaz bombası dolu torbayla istasyon şefini kovalamaya başladığı ve şiddetli patlama yaşandığı bildirildi.

Brüksel Tren İstasyonu’nda Patlama Sesi
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı.

Brüksel 18 aydan fazla bir süredir alarm durumunda. Brüksel merkezli IŞİD militanlarının 2015 Kasım ayında Paris’te 130 kişiyi öldürmesi ve geçen yıl Mart ayında Brüksel Havaalanı ile metroya bombalı saldırı sonrası kentte olağanüstü güvenlik önlemleri uygulanıyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Giuliani Büyük Jüri Karşısında İfade Verdi - 17 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:44 0:00
XS
SM
MD
LG