Erişilebilirlik

Bolsonaro'nun İkinci Corona Virüsü Testi de Pozitif Çıktı


Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro

Daha önce Corona virüsüne yakalandığı açıklanan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun ikinci testinin de pozitif çıktığı açıklandı.

Başkent Brasilia’daki Alvorada Sarayı’nın önünde gazetecilere açıklama yapan Bolsonaro, önümüzdeki günlerde bir kez daha test yaptıracağını söyledi. Bolsonaro, Alvorada Sarayı'nda kendisini karantinaya almış durumda.

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, hidrosiklorokin ilacının, kendisinin Corona virüsüyle baş etmesine yardımcı olduğunu iddia ediyor. Ancak uzmanlar, aslen bu yönde bilimsel bir veri bulunmadığı görüşünde.

Bolsonaro, pandeminin başından bu yana Corona virüsü salgınının abartılmaması gerektiğini, salgının ekonomik etkilerinin hastalıkla yarattığı etkiden daha büyük olacağını savunuyor ve karantina uygulamalarına karşı çıkıyordu.

Brezilya, tüm dünyada ABD’nin ardından salgının en kötü etkilediği ülke durumunda. Brezilya’da son açıklanan verilere göre vaka sayısı 2 milyona yaklaştı. Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da 75 bini aştı.

XS
SM
MD
LG