Erişilebilirlik

Bozkır: 'Türkiye’yi Yanlış İmajdan Kurtaracağız'


Bozkır: ‘Türkiye’yi Yanlış İmajdan Kurtaracağız’
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

AB Bakanı Volkan Bozkır, “Hem Avrupa’da hem de Amerika’da bir süredir Türkiye’nin imajıyla ilgili yanlış bilgilerden kaynaklanan ve olgularla buluşmayan bir algı” oluştuğunu ve bunu düzelterek, Türkiye’yi hak etmediği yanlış imajdan kurtarmak için çaba sarf ettiklerini kaydetti

Washington temaslarını değerlendiren AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, “Hem Avrupa’da hem de Amerika’da bir süredir Türkiye’nin imajıyla ilgili yanlış bilgilerden kaynaklanan ve olgularla buluşmayan bir algı” oluştuğunu ve bunu düzelterek, Türkiye’yi hak etmediği yanlış imajdan kurtarmak için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Başkan Barack Obama’nın ev sahipliği yaptığı ulusal ibadet kahvaltısına, Türk hükümeti adına AB Bakanı Volkan Bozkır da katıldı. Bozkır, Washington'daki temaslarını Türk Büyükelçiliği’nde yaptığı basın toplantısında gazetecilerle paylaştı.

Bozkır, Türkiye'nin AB üyeliği sürecinden, Amerika’yla AB arasında süren Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı’na ve Kıbrıs konusuna kadar pek çok başlıkla ilgili soruları yanıtladı.

  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

XS
SM
MD
LG