Erişilebilirlik

Boston Saldırısıyla İlgili İpuçları


Boston Saldırısıyla İlgili İpuçları
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00
Amerikalılar Boston Maratonu sırasında yapılan saldırının etkisinden kurtulmaya çalışıyor. Boston’da hayat normale dönerken, televizyonlar hala kentten sürekli canlı yayın yapıyor. Soruşturmacılar olaya ışık tutabilecek ayrıntılara ulaşabildi mi? Bu konudaki son gelişmeler, açıklamalar ne yönde?

Herkesin kafasındaki soru, Amerika’da büyüyen, okula giden ve bugüne kadar dikkati çeken olumsuz davranışlarıyla gündeme gelmemiş olan iki kardeşin böyle bir saldırıya neden giriştiği, nasıl radikalleştiği, olayın terör örgütleriyle bağlantısı olup olmadığı. Soruşturma açısından saldırganların ve ailelerinin profillerinin çıkarılması da son derece önemli. Bu konuda ipuçları elde edildi mi?

Mehtap Çolak Yılmaz, Amerika’nın Sesi’nin TGRT Haber’de yayınlanan canlı televizyon yayınında Hülya Polat’ın sorularını yanıtladı. Ayrıntıları yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.
  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

XS
SM
MD
LG