Erişilebilirlik

Bomba İhbarı Air France Uçağına Acil İniş Yaptırdı


Uçuş sırasında tuvaletinde şüpheli paket bulunan Air France havayollarına ait bir yolcu uçağı, Kenya’ya acil iniş yaptı. Air France Genel Müdürü Frederic Gagey, yapılan incelemede bulunan şüpheli paketin yolcuların güvenliğini tehlikeye sokacak bir tehdit içermediğini ve ihbarın boş çıktığını açıkladı.

Paris’ten kalkarak Mauritius Adası’na giden Boeing 777 tipi uçak, yolculardan birinin tuvalette kutu içinde kronometreye benzer bir aleti farketmesi sonucu, Kenya’nın Mombasa kentine acil iniş yaptı. Uçaktaki 459 yolcu ve 14 mürettebat güvenli bir şekilde uçaktan indirildi.

Gazetecilere konuşan Kenya İçişleri Bakanı Joseph Nkaissery, hem Fransa hem de Mauritius’daki yetkilerle uçakta bulunan şüpheli cihazın içeriğini anlayabilmek için irtibat halinde olduklarını bildirdi.

Kenya polisi, uçaktaki ihbarı yapan yolcu ile birlikte 6 kişinin sorgulandığını açıkladı.

Yetkililer, bulunan cihaza yapılan incelemede, herhangi bir patlayıcıya rastlanmadığını bildirdi.

Uçağın yolcuları, Paris’e gönderilirken, Kenya’nın Mombasa Havaalanı’ ndaki uçuşlarda, bu acil iniş ve güvenlik alarmı nedeniyle aksama yaşandı.

Geçtiğimiz ay, Air France’ın Amerika’nın Washington D.C. ve Los Angeles’tan Paris’e giden iki uçağı da bomba ihbarı nedeniyle acil iniş yapmıştı. Yapılan aramalarda, bombaya rastlanmamıştı.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 18 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:09 0:00
XS
SM
MD
LG