Erişilebilirlik

Bir Haftada Üçüncü Zırhlı Araç Kazası


Diyarbakır’da son bir haftada güvenlik güçlerine ait zırhlı araçların karıştığı kazalara bir yenisi eklendi. Lice’de sivil bir otomobilin zırhlı araçla çarpışması sonucu 5 kişi öldü. Son bir hafta ölenlerin sayısı 8’e yükseldi.

Zırhlı araçların karıştığı son kaza haberi Diyarbakır’ın Lice ilçesinden geldi. Olay Lice’ye bağlı Ziyaret Köyü civarında meydana geldi. Polis Özel Harekat ekibini taşıyan zırhlı araç, Lice’den Diyarbakır’a gelmekte olan sivil bir otomobille çarpıştı. Kazada otomobilde bulunan 5 kişi yaşamını yitirdi.

Otomobilde ölenler, dün meydana gelen benzer bir kazada ölen iki kişinin taziye ziyaretinden dönüyordu. Dün de, Ziyaret Köyü’ne yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Mermer Köyü yakınlarında kaza meydana gelmişti.

Bölgedeki operasyonda görevli polisleri taşıyan zırhlı midibüs ile sivil köy minibüsü çarpışmış, kazada 2 kişi hayatını kaybetmiş, 9'u polis 19 kişi de yaralanmıştı. Geçen hafta ise Lice ilçe merkezinde askeri zırhlı aracın çarptığı 70 yaşındaki Pakize Hazar olay yerinde yaşamını yitirmişti. Olayla ilgili başlatıla soruşturma sonrası aracı kullanan asker ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Son kazayla beraber, bir hafta içinde zırhlı araçların karıştığı kazalarda ölenlerin sayısı 8’e yükseldi. Bölgede 10 bin asker ve polisin katıldığı operasyon nedeniyle askeri hareketlilik yaşanıyor.

XS
SM
MD
LG