Erişilebilirlik

"Öteki Müslümanlar – Ilımlı ve Laik"


"Öteki Müslümanlar – Ilımlı ve Laik"

Washington’daki Hudson Enstitüsü Avrasya Politikaları Merkezi Başkanı Zeyno Baran’ın editörlüğünü yaptığı “Öteki Müslümanlar – Ilımlı ve Laik (The Other Muslims – Moderate and Secular)” adlı kitapta “demokrasi ve İslam arasında uyuşmazlık bulunmadığı” tezi savunuluyor.

10 yazarın görüşlerini yansıtan kitabın sunuş yazısında, Baran, İslam’ın barışçı yanını göstermeye çalıştığını belirtiyor. Zeyno Baran, kitapla ilgili olarak Yıldız Yazıcıoğlu’nun sorularını yanıtladı.

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

İlgili bağlantılar

XS
SM
MD
LG