Erişilebilirlik

Obama Ailesi Artık Washington'da Kalıcı


Obama Ailesi Artık Washington'da Kalıcı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:05:04 0:00

Eski Başkan Barack Obama ve eşi Michelle, bir süreliğine de olsa, Washington’a, Beyaz Saray’a çok yakın bir mesafeye kalıcı olarak yerleşiyor.

Obama, Ocak ayında görevden ayrıldığından bu yana, başkent Washington’da diplomatlara, lobicilere ve siyasetçilere evsahipliği yapan Kalorama bölgesinde İngiliz Rönesans tarzındaki konutu kiralıyor ve 132 odalı Beyaz Saray’dan sonra, 9 yatak odası, bir egzersiz odası ve 8 banyosu bulunan bu evde yaşıyordu.

Beyaz Saray’a sadece 3 kilometre uzaklıktaki ev, 8 bin 200 metrekare alan üzerine kurulu. 1928 yılında inşa edilen bina, 2014 yılında 5 milyon dolardan fazlaya satılmıştı.

Obama çiftinin küçük kızı Sasha, iki yıl daha Washington’daki özel liseye devam edeceği için, Obamalar, kira ödemek yerine, evi 8 milyon 100 bin dolara satın almayı tercih ettiler. Daha önce Başkan Bill Clinton’ın basın sözcüsü Joe Lockhart’a ait olan ev, son olarak, Ulusal Futbol Ligi’nin en üst düzey iletişim yetkilisinindi.

Obama Ailesi Artık Washington'da Kalıcı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Obama’nın komşuları arasında Trump yönetiminin önemli isimleri de var. Başkan Donald Trump’ın bu yıl başında New York’tan taşınan kızı Ivanka Trump ve eşi Jared Kushner’le, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da aynı bölgede oturuyor.

Obama’nın sözcüsü, “Obama ailesi en az önümüzdeki 2 buçuk yıl daha Washington’da yaşamayı düşünüyor. Bu yüzden de kira ödemeye devam etmek yerine evi satın almak onlar için daha mantıklı’’ diye konuştu.

Obama ailesinin Amerika’nın üçüncü büyük kenti olan ve Barack Obama’yı iki dönem Beyaz Saray’a taşıyan Chicago’da da bir evleri var.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump’ın Florida’daki Evine FBI Baskını - 9 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:40 0:00
XS
SM
MD
LG