Erişilebilirlik

Başkan Obama: "Bu Yıl Demokratlarla Cumhuriyetçiler Elele Vermek Zorunda"


Başkan Obama: "Bu Yıl Demokratlarla Cumhuriyetçiler Elele Vermek Zorunda"

Başkan Obama her Cumartesi yayınladığı haftalık mesajında Amerilalılar'ın yeni yılını kutlarken 2011'de Demokrat Parti'yle Cumhuriyetçi Parti'nin işbirliği yapmasının kaçınılmaz olduğunu, aksi halde Amerika'yı ilerletecek adımlar atılıp gerekli yasaların çıkarılamayacağını bildirdi.

Ekonominin en öncelikli konu olduğunu belirten Başkan Obama, Kongre'nin ülkeyi her konuda daha iyi bir duruma getirecek çalışmaları yapması gerektiğini belirtti. Kongre'nin yeni çalışma döneminde ekonomik sorunlara çözüm getirecek yasaları çıkarması gerektiğini belirten Obama, her iki partiden de iyi önerileri olan herkesle birlikte çalışmaya hazır olduğunu kaydetti.

Başkan Obama yeni yılda en çok gerçekleştirmek istediği şeyin, ekonomiyi canlandırmak, işsizliği azaltmak ve orta sınıfı daha iyi koşullara kavuşturmak olduğunu belirtti.

Başkanın haftalık konuşmasına cevap, 2 Kasım seçimlerinde senatör seçilen Cumhuriyetçi Partili New Hampshire Senatörü Kelly Ayotte'dan geldi. Kongre'nin yeni döneminde göreve başlayacak olan Ayotte, partisinin, 2011'de de hükümet harcamalarının azaltılması ve özel sektörün yeni iş alanları açmasını sağlamaya yardım etmek için çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

XS
SM
MD
LG