Erişilebilirlik

Bahçeli: 'Erken Seçim Bahsi Açmak Ülkeye En Büyük Kötülük'


Cumhur İttifakı içinde yer alan MHP lideri Devlet Bahçeli de resmi olmayan sonuçların belli olmasının ardından yaptığı yazılı açıklamada sandığın demokrasinin namusu olduğu ve sandıktan çıkan sonuca herkes tarafından titizlikle saygı duyulması çağrısı yaptı.

Bu seçimlerle birlikte İstanbul temelli yoğun tartışmaların sandık marifetiyle sonuca bağlandığını ve sürecin nihayete erdiğini belirten Bahçeli "Katılım oranının muteber bir seviyede tezahür etmesi de sevindirici bir gelişmedir" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli'nin yaptığı yazılı açıklamada "Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun olacak şekilde üzerine düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirmiş, Sayın Binali Yıldırım’a azim ve kararlılıkla destek vermiştir. Buna sağduyu ve vicdan sahibi her insanımız kefil ve şahittir" ifadeleri yer aldı.

MHP lideri açıklamasında "Milli iradenin ipotek altına alınması gayesiyle tedavüle sokulan algı oyunları, kamçılanan istismar ve inkâr siyaseti maalesef kaygı verici ölçüde mesafe almış, ileri derecede propaganda diline hâkim olmuştur. Şu anki tabloya göre CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının öne çıkması 23 Haziran seçimine bakışımızı asla değiştirmeyecek, hakkın ve hakikatin safındaki inançlı duruşumuzu etkilemeyecektir" ifadelerini kullandı.

"Erken seçim bahsi açmak ülkeye en büyük kötülük"

MHP Lideri Bahçeli "Türkiye artık esas gündemine dönmeli, seçim süreci kapanmalıdır" diyen Bahçeli "Bu kapsamda yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en büyük kötülükler arasındadır" ifadelerini kullandı.

MHP liderinin yazılı açıklamasında, "Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir şekilde muhafaza ve müdafaa edecektir. 23 Haziran seçimi sonuçlarını yanlış yorumlayıp şımarıklığa heves edenler varsa yanlış hesabın mutlaka ters döneceğini iyi bilmelerinde yarar olacaktır" ifadeleri yer aldı.

XS
SM
MD
LG