Erişilebilirlik

Bahçeli: 'İYİ Parti Seçime Girsin'


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu’nun, İYİ Parti ile ilgili alacağı genel seçim kararı ve alacağı olası oylar için "YSK 'girebilir' diyorsa bir emek boşa gitmemiş olur. Seçime de girsin. Ne olacak seçime girince, başka partilerden almaz, alırsa bizden alır" dedi.

Bahçeli, seçimler öncesi Kızılcahamam'da milletvekilleri ve parti yöneticileri katılımıyla gerçekleştirilen hafta sonu kamp programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin 24 Haziran Pazar günü Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte gerçekleştirilecek genel seçimler konusunda Bahçeli’nin, İYİ Parti ile ilgili yorumu dikkat çekti.

Bahçeli'nin, MHP’den ayrılan Meral Akşener liderliğinde ve milletvekilleri Koray Aydın, Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ile İsmail Ok’un katılımıyla kurulan İYİ Parti'nin seçimde yer almasına destek verdiği görüldü.

Bahçeli, açıklamasında İYİ Parti’nin seçimde MHP tabanından oy alma ihtimaline göndermede bulundu ve "İlgi alanımız değil. YSK 'girebilir' diyorsa bir emek boşa gitmemiş olur. Seçime de girsin. Ne olacak seçime girince, başka partilerden almaz, alırsa bizden alır biz de rıza gösteririz" ifadelerini kullandı.

Bu konuda AK Parti’nin İYİ Parti’nin seçimlere girmesi için gerekli yasal düzenlemeler için harekete geçtiğini ancak MHP’nin buna engel olduğu iddialarını ise reddeden Bahçeli, “Allah’tan bir dileğim var basın bir gün de doğru yazsın” dedi.

Bahçeli, “MHP’nin seçim stratejisi ne olacak?” sorusuna üzerine “24 Haziran seçiminde MHP’yi daha etkin göreceğiz. Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” yanıtını verdi. Ancak Bahçeli, “AK Parti ile ortak miting yakışık almaz” diyerek meydanlarda ittifak olarak birlikte çalışmayacağını açıkladı.

AKP’li Elitaş: İYİ Parti kendi beceriksizliğini mağduriyet diye göstermeye çalışıyor

Bahçeli İYİ Parti’nin seçime girmesinden rahatsızlık duymadığını söylese de Cumhur İttifakı’ndaki ortağı Adalet ve Kalkınma Partisi aynı fikirde değil.

Bugün Kayseri’de konuşan AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Akşener ve partisini beceriksizliklerini mağduriyet gibi sunduklarını söyledi.

Elitaş, “Türkiye'de 96 kurulmuş parti var. Bu partilerin her an seçime hazır olmaları gerekir O söylenen parti 2 seneye yakın bir zamandır kuruldu. ‘Hadi seçim hadi seçim’ diye ifade etti ama tembellik yapmışlar, çalışmamışlar. 15 Temmuz'da seçim olsa dahi seçime girme hakkını elde edemiyorsa, bu süreçte vatandaş nezdinde bir mağduriyet ortaya çıkararak ‘Bizim partimizi seçime sokmuyorlar’ diye mağdur edebiyatı yapmak için gösterilen bir gayretten başka bir şey değildir. Gidersin bir partinin gölgesine girersin. Kendi becerisizliklerini mağduriyet gibi gösterip halkı kandırmaya çalışıyorlar” dedi.

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Apple Kullanıcılarına Güvenlik Açığı Uyarısı - 19 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:26:55 0:00
XS
SM
MD
LG