Erişilebilirlik

Avustralya’da Bir Araç Yayaların Arasına Daldı


Avustralya’da Bir Araç Yayaların Arasına Daldı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Avustralya’nın Melbourne kentinde bir kişi aracını yayaların üstüne sürdü, 19 kişi yaralandı. Yetkililerin gözaltına aldığı sürücünün bilinen bir terör bağlantısı olmadığı belirtildi.

Şüpheli, spor aracını tramvay durağı önündeki elektrik ışıklarına çarptığı sırada, görev saatleri dışındaki bir polis memuru tarafından tutuklandı.

Melbourne’de kalabalık bir yolda meydana gelen olay, yayalar Noel alışverişi yaptığı sırada gerçekleşti. Görgü tanıkları araç kalabalığa daldığı sırada çok sayıda yayanın etrafa kaçıştığını gördüğünü aktardı.

Başkomiser vekili Shane Patton, 32 yaşındaki Avustralya vatandaşı sürücünün, Afganistan asıllı olduğunu, uyuşturucu kullandığını ve akıl sağlığı sorunları olduğunu söyledi.

Patton, olayı cep telefonu kamerasıyla kaydeden 24 yaşındaki başka bir kişinin de olay yerinde gözaltına alındığını aktardı. Patton’a göre ikinci şüpheli bir çanta dolusu bıçak taşıyordu.

Victoria Eyelet Başkanı Daniel Andrews olayı “korkakça bir eylem” olarak değerlendirdi ve 19 yaralıdan dördünün durumunun ağır olduğunu söyledi.

Avustralya’nın ikinci büyük kenti Melbourne’de bu yıl benzer bir olay daha yaşanmıştı. Ocak ayında bir aracın bir grup yayanın üzerine sürmesinin ardından altı kişi hayatını kaybetmişti.

XS
SM
MD
LG