Erişilebilirlik

Atina'da Bir Ay İçerisinde İkinci Bombalı Saldırı


Bu ayın başlarında da SKAI TV binasında bir bomba patlamış olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın şehir merkezinde, sabah saatlerinde bir kilisenin dışında patlayan bomba sonucu bir polis ve bir kilise görevlisi yaralandı.

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı. Kilise Atina’da genelde protestoların düzenlendiği şehrin merkezindeki bir noktada bulunduğu için civarda çok sayıda görevli polis bulunuyordu.

Patlama kilisenin açılmasına çok kısa bir süre kala sabah saat 7’de oldu.

Yaralanan polis ve kilise görevlisi tedavi amacıyla hastaneye kaldırıldılar. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı açıklandı. Polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı ve geçişlere kapattı.

Reuters Haber Ajansı’na konuşan bir görgü tanığı polisin kilisenin girişinde gördüğü paketten şüphelendiğini kontrol etmek amacıyla gittiğinde de küçük çaplı bir patlama olduğunu anlattı. Polis memurunun ellerinden ve yüzünden yaralandığı belirtiliyor. Görgü tanıkları da kilise görevlisinin girişteki pakedi görünce polisi çağırdığını söylediler.

Bu ayın başlarında da yine başkent Atina’da SKAI TV binasında yaşanan patlamada da bina ufak çaplı hasar görmüş camları kırılmış olayda yaralanan ya da ölen olmamıştı.

XS
SM
MD
LG