Erişilebilirlik

Putin Yandaşları Gösteri Yaparken Kampanyada Ağırlık Seks


Putin Yandaşları Gösteri Yaparken Kampanyada Ağırlık Seks

Başbakan Vladimir Putin Moskova'daki yürüyüşten sonra Lujniki stadında toplanan taraftarlarına hitap etti

Başkentte toplanan on binlerce kişi Putin yanlısı sloganlar atarak yürüyüş yaptı.

Başbakan Vladimir Putin yürüyüşten sonra Lujniki stadında toplanan taraftarlarına hitap etti.

Rusya’da, bugün “Vatanın Savunucuları Günü” dolasıyla resmi bayram olduğundan katılım beklenenden yüksek oldu. Gösteriyi organize eden gruplar yürüyüşe 130,000 polis ise 90,000 kişinin katıldığını söylüyor.

Devlet başkanlığına aday olan Putin, stadyumda yaptığı konuşmada "Zafer bizim olacak. Kimsenin iç işlerimize karışmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Muhalefet partileri, geçen yılsonundaki seçimlerde hile yapıldığını ve Putin’in oyların yüzde 49’unu alan Birleşik Rusya partisinin gerçekte bunun yarısı kadar bile oy alamadığını ileri sürüyor.

Şu anda Başbakan olan Putin’in 4 Mart’taki seçimlerde Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ile tekrar yer değiştirmesi mümkün. 2000 ve 2008 yılları arasında iki dönem devlet başkanlığı yapan Putin, anayasa arka arkaya iki dönemden fazla görevde kalmasına izin vermediği için Medvedev’i koltuğuna oturtmuş kendisi de başbakan olmuştu.

Yasalar Putin’in en az bir dönem ara verdikten sonra yeniden cumhurbaşkanlığına aday olmasına izin veriyor. Dolayısıyla 59 yaşındaki Putin gelecek seçimleri kazanır ve Medvedev’le yer değiştirirse, görev süresi 4’ten 6’ya çıkarıldığı için, altışar yıldan iki dönem daha görev yaparak 2024’e kadar iktidarda kalabilecek.

Bu arada Putin’in seçim kampanyasında seks unsuru ön plana çıkmaya başladı. Kampanyayı yönetenler “Putin İçin Soyun” adı altında genç kızları sutyensiz eylem yapmaya teşvik ediyor.

Putin için kek yapan kızlar

XS
SM
MD
LG