Erişilebilirlik

Apple Yeni Ürünlerinin Tanıtımını Yaptı


Apple Yeni Ürünlerinin Tanıtımını Yaptı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Apple, San Fransisco’daki, merakla beklenen yeni ürün lansman etkinliğinde, giyilebilir teknoloji ürünü Apple Watch’ın yeni serisinin yanı sıra, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonlarını tanıttı.

Beklendiği üzere, yeni iPhone’da analog kulaklık kablo girişi yok. Apple’ın bu kararının, kişilerin müzik dinleme alışkanlıklarında değişikliğe yol açması bekleniyor.

Apple bu değişiklik sonrası, şarj kablosu girişine takılabilen yeni kulaklıkların, iPhone7’lerle birlikte verileceğini açıkladı. Telefon sahipleri, analog kulaklıklarını kullanmak için şarj girişine takılabilecek bir adaptör de kullanabilecek.

Apple bu değişikliğe ek olarak yeni ürünleri olan kablosuz kulaklık AirPods’u da, tanıtmış oldu.

Yeni nesil olan iPhone 7, suya ve toza dayanıklı. Telefonlarda artık, geliştirilmiş ana menü butonu ve kamera mercekleri de var. iPhone 7 Plus’lar da ise çift mercek var ve Apple, fotoğraf çekme deneyimini oldukça profesyonel hale getirmeyi hedefliyor. Yeni telefonlar, daha fazla bellek kapasitesine ve daha hızlı işlemciye de sahip.

İki yeni renk, parlak siyah ve mat siyah da, iPhone’ların yeni renkleri olarak eklenmiş durumda.

Apple’ın tanıttığı yeni nesil Apple Watch ise GPS ve yüzmeye dayanıklılık özelliği taşıyor.

Tanıtım etkinliğinde ayrıca, Super Mario’nun akıllı telefon oyun uygulamasının satışa çıkacağı duyuruldu. Apple Watch sahipleri de, PokemonGo’yu hem cihaz üzerinden oynayabilecek hem de oyun süresince yürüdükleri mesafeleri egzersiz sürelerine ekleyebilecek.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Trump’ın Florida’daki Evine FBI Baskını - 9 Ağustos
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:40 0:00
XS
SM
MD
LG