Erişilebilirlik

Antalya’da Hortum Hayatı Etkiledi


Antalya’da Hortum Hayatı Etkiledi
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Antalya’da son 3 günde etkili olan kuvvetli yağış, fırtına ve hortum ölümlere, yaralanmalara ve maddi hasara yol açtı.

İki gün önce yaşanan hortum nedeniyle 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 15 kişinin de yaralandığı Antalya’da kotu hava koşullarının bugün de devam etmesi nedeniyle yaralı sayısı 25’e yükseldi.

“Antalya Havalimanı’nda 2 Otobüs Devrildi”

Deniz kıyısının yaklaşık bir kilometre açığında çıkan hortumun kente ulaşması sonucu kentin birçok yerinde ağaçlar ve aydınlatma direkleri devrildi. Elektrik tellerinin zarar görmesinden dolayı kentin birçok bölgesinde elektrikler kesildi.

Yaşanan kotu hava koşulları nedeniyle Antalya Havalimanı’nda iki otobüs ve bir minibüsün devrildiğini, 12 kişinin de yaralandığını açıklayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“3 gündür Antalya’da beşinci hortum vakasını bugün de saat 10.58 civarında Antalya Havalimanı’nı da içine alacak şekilde yaşadık. Saatte 133 km hızla esen bir fırtına ve hortum oluştu. Havaalanımızda iki otobüs, bir minibüs ve iki merdivenimiz devrildi. İki uçakta ve bir polis helikopterinde de kısmi hasarlar oluştu. Havalimanında özellikle yolcu otobüslerindeki yolcularımızın da içinde bulunduğu 12 yaralı havalimanından hastanelere sevk edildi. Bunların içinde hayati tehlikesi olan yok.”

XS
SM
MD
LG