Erişilebilirlik

Ankara’da Belediyeden Corona Tedbirleri


Ankara’da Belediyeden Corona Tedbirleri
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Ankara Büyükşehir Belediyesi Corona virüsü salgınına karşı yeni tedbirler kapsamında toplu taşıma araçlarına mesafe uyarıları yerleştirdi, pazar yerlerinde de maske dağıtılmaya başlandı.

Ankara şehirlerarası otogarı, belediye hizmet binaları ile vatandaşların görebilecekleri yerlere “mesafeni koru” çıkartmalarıyla başkentlileri uyaran Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda kullanılan EGO otobüsleri koltuklarına sosyal mesafeyi korumak için “sağlığın için mesafeni koru, koltuğu boş bırak” çıkartmaları yerleştirdi.

EGO Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı Merkez Atölye Müdürü Emin Gökhan İlhan, toplum sağlığını korumanın öncelikleri olduğunu vurgulayarak, “Toplu taşıma araçlarında sosyal mesafenin uygulanabilmesi için, halkımızda duyarlılık oluşturabilmek için, bin 470 EGO otobüsümüzde bu uygulamayı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ayrıca semt pazarlarındaki esnafına ücretsiz maske dağıtımına da başladı. Büyükşehir zabıta ekipleri, semt pazarlarını dolaşarak pazarcı esnafını kontrol ediyor. Pazar yerlerinde hijyen kontrollerini artıran ekipler maskesi olmayan esnafa maske dağıttı. Maske dağıtımı Çankaya ve Yenimahalle ilçe belediyeleriyle başladı.

Pazar yerlerini yerinde denetleyen ve maske dağıtımına eşlik eden Yenimahalle Zabıta Şube Müdürü Necati Bayraktar, maskesiz vatandaşların pazara girmesine ve alışveriş yapmasına izin vermediklerini söyledi.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden Enflasyonu Düşürme Yasasını İmzaladı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:36 0:00
XS
SM
MD
LG