Erişilebilirlik

Amsterdam Hukuk Firması’ndan Washington’da 'Aldatma İmparatorluğu'nun Tanıtımı


Fethullah Gülen’in Türkiye'ye iadesine yönelik çabalar sürerken, Türkiye’nin örgütün uluslararası faaliyetlerini soruşturmak üzere görevlendirdiği hukuk firması Amsterdam & Partners'in sahibi Robert Amsterdam, gelecek hafta yayınlanacak "Aldatma imparatorluğu: Gülen Sözleşmeli Okul Ağı Üzerine Bir Araştırma" adlı kitabı başkent Washington’da tanıttı.

Tanıtımda, Gülen hareketi hakkında hukuk firması tarafından gerçekleştirilen soruşturmanın bulgularını ayrıntılarıyla anlatan 650 sayfalık kitabın, örgütün Amerika’nın 29 eyaletinde ve 174 okulundaki faaliyetleri gözler önüne serdiği dile getirildi. Örgütün sahip olduğu okullardan, bugüne dek 243 milyon dolar gelir elde edildiği bilgisine yer verilirken kitabın Amerikan okullarında okuyan çocukları koruyan yasanın uygulanması için uyarı niteliği taşıdığı kaydedildi. Okulların denetimden uzak olduğu da yine kitapta vurgulanan bir başka ayrıntı oldu.

Avukat Robert Amsterdam tanıtım toplantısında Fethullah Gülen hareketinin siyasi bir hareket değil, bir suç örgütü olduğunu söyledi. 13 Eylül’de yayınlanacak kitap firma tarafından 18 Eylül’den itibaren Amerika’daki bütün eyaletlere dağıtılacak ve birebir tanıtımı yapılarak Amerikalılar örgütün faaliyetlerine karşı uyarılacak.Kitabın önümüzdeki aylarda Türkçe yayınlanması için de çalışmalar sürüyor.

Facebook Forum

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Türkiye’den İsveç ve Finlandiya’ya Yeşil Işık - 28 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:02 0:00
XS
SM
MD
LG