Erişilebilirlik

Amerika’da 5 Günde 2,059 Tutuklama


Amerika güvenlik kuvvetlerinin 1-5 Mart tarihleri arasında yaptığı ‘Cross Check’ adlı operasyonda çeşitli ülkelerden 2,059 suç işlemiş göçmen tutuklandı. Bunlardan en az bininin birden fazla suçu var

Amerika İç Güvenlik Bakanlığı, aybaşında beş gün süreyle yapılan operasyonlarda çeşitli eyaletlerde suç işledikleri için aranan 2,059 kişinin tutuklandığını açıkladı. 1-5 Mart tarihleri arasında yapılan ‘Cross Check’ adlı güvenlik operasyonlarında 94 ülkeden kaçak ve suç işlemiş göçmen gözaltına alınarak tutuklandı.

Güvenlik yetkilileri, tutuklanan ikibinden fazla zanlının en az bininin birden fazla suç işlediğini açıkladı. Tutuklulardan en az bini adam öldürme, hırsızlık, sahtekarlık, çocuk pornografisi, adam kaçırma ve ırza geçme dahil birkaç suçtan birden aranıyordu. Yakalanan kaçak göçmenlerden 58’i bilinen çete üyeleri, 89’u da daha önce ırza geçme ve fuhuş gibi suçlardan hüküm giymiş suçlular. Geri kalanların çoğu ise alkollü ve uyuşturucu etkisi altındayken araç kullanma suçu işlemiş.

İç Güvenlik Bakanlığı tutukluların 94 ülkedenr geldiklerini açıklamakla yetindi, bunların hangi ülkeler olduğunuysa açıklamadı.

XS
SM
MD
LG