Erişilebilirlik

Amerikalı Öğrencilere Fransa’da Asitli Saldırı


Fransa’nın Marsilya kentinde 4 Amerikalı öğrenciye asitli saldırı düzenlendi. Bir tren istasyonunda yaşanan saldırıyla ilgili olarak polis, olayın ‘terör saldırısı gibi durmadığını’ açıkladı.

Saint Charles istasyonunda Pazar sabah erken saatlerde yaşanan olayın ardından polis zihinsel sorunları olduğu ifade edilen 41 yaşındaki bir kadını gözaltına aldı.

La Provence adlı yerel gazete, saldırı sonrası kadının olay yerinden kaçmadığını, orada beklemeye devam ettiğini yazdı.

Fransız yetkililer Marsilya İtfaiyesi’nin yerel saatle sabah 11’de olay yerine 4 araç ve 11 itfaiye eriyle ulaştığını söyledi.

Massachusetts’teki bir özel okul olan Boston Koleji, olayda saldırıya uğrayan öğrencilerin Courtney Siverling, Charlotte Kaufman, Michelle Krug ve Kelsey Kosten olduğunu açıkladı.

Okuldan yapılan açıklamada yurtdışında eğitim gören bu dört öğrenciden üçünün kolejin Paris’teki eğitim programına kayıtlı olduğu belirtildi.

Öğrencilerden ikisi saldırıda yüzünden yaralandı. Saldırıya uğrayan dört kız öğrenci de 20’li yaşlarda. ikisi olayın şoku nedeniyle olmak üzere 4’ü de hastanede tedavi altına alındı.

Fransa son yıllarda terör saldırılarının yanısıra bireysel saldırılara da sahne oluyor. Saldırıların sık yaşandığı kentler arasında Fransa’nın güneyindeki liman şehri Marsilya da bulunuyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Türkiye’den İsveç ve Finlandiya’ya Yeşil Işık - 28 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:02 0:00
XS
SM
MD
LG