Erişilebilirlik

“Amerika’da Olmadan ‘Dünyada Varım’ Diyemezsiniz”


VOA - TGRT Haber 9 Mart
lütfen bekleyin
Embed

No media source currently available

0:00 0:15:03 0:00

Türk-Amerikan ticari ilişkilerini güçlendirmenin önemini vurgulayan TUSKON Başkanı Rızanur Meral, iki ülke aralarındaki yanlış bilgileri ve önyargıları giderdikçe Türkiye’ye duyulan güvenin artacağının altını çiziyor

Amerika’nın Sesi’nin Washington’dan yapılan canlı yayınında konuğumuz olan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Türkiye-Amerika ikili ticaret ilişkilerini değerlendirdi.

İki ülke arasındaki ticaret hacminin nasıl arttırılabileceğini, enerji sektöründeki fırsatları ve bu konudaki potansiyelin yeterince kullanılıp kullanılmadığını, TUSKON’un Türk işadamlarının Amerika’daki fırsatları daha iyi anlamaları ve değerlendirmeleri için attığı adımları ve ABD-AB Serbest Ticaret Anlaşması çalışmalarının Türk ekonomisine verebileceği zarara ilişkin konuları ele aldığımız yayınımızı yukarıdaki video dosyasından izleyebilirsiniz.

Amerika'nın Sesi Türkçe Bölümü'nün Washington’daki stüdyolarından canlı yayınlanan haber programında Amerika’nın gündemini, Türk - Amerikan ilişkileri ve uluslararası gelişmeleri bulabilirsiniz. Haber bültenimiz dünyanın her köşesindeki Amerika’nın Sesi muhabirlerinin özel haberleri, Amerika’dan uzman konukların yorumları ve canlı yayın konuklarıyla Salı’dan Cuma’ya 20:45’te TGRT Haber ekranlarında. Eski programlarımızı burayı tıklayarak yeniden izlemeniz mümkün.

Yorumları oku (1)

Bu forum kapatıldı.
XS
SM
MD
LG