Erişilebilirlik

Amerika'da Bugün Şükran Günü


Amerikalılar bugün Şükran Günü’nü kutluyor. Genelde, aileler arasında bayram yemeği havasında geçen Şükran Günü’nün en renkli kutlaması ise New York sokaklarında yapılıyor. Macy’s Mağazaları tarafından düzenlenen Şükran Günü Yürüyüşü hem turistlerin hem de New Yorklular’ın her yıl büyük bir heyecanla katıldığı bir program.

Geleneksel Macy's Şükran Günü Yürüyüşü
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Ancak bu yıl IŞİD tehdidi nedeniyle New York sokaklarındaki güvenlik önlemleri daha da sıkılaştırıldı. Şükran Günü Yürüyüşü’nün yapıldığı 4 kilometrelik yol boyunca sivil polis dahil 3 bini aşkın güvenlik görevlisi görev yapıyor.

IŞİD, bir süre önce militanlarına geleneksel yürüyüşü kana bulamaları çağrısında bulunmuştu.

IŞİD’in çeşitli dillerde yayınladığı, Rumiyah dergisinin üçüncü ve son sayısında, terör eylemi yapmak isteyen sempatizanlar için New York’ta bu yıl 90’ıncısı yapılan geleneksel “Macy’s Şükran Günü Yürüyüşü’nün” mükemmel bir hedef olduğu belirtilmişti.

Amerika'da Şükran Günü
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

New York polisinin işi bu yıl her zamankinden biraz daha zor, bunun nedeni de yürüyüş güzergahının bir sokak ötesinde, başkan seçilen Donald Trump’a ait Trump binasının da bulunması. New York polisi bu binayı da sıkı şekilde koruyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 6 Ağustos - 6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:21 0:00
XS
SM
MD
LG