Erişilebilirlik

Amazon 'Drone'larla Teslimata Hazırlanıyor


Amazon birkaç ay içerisinde teslimatlarda kullanmaya başlayacağını ilan ettiği drone teknoljosi hakkında bilgileri paylaştı

Amazon birkaç ay içerisinde siparişleri müşterilerine yeni geliştirilen 'drone'larla ulaştırmaya başlayacak. Açıklama şirketin yöneticilerinden Jeff Wilke tarafından yapıldı.

Las Vegas’ta düzenlenen “re:MARS” adlı konferansta konuşan Wilke, bu insansız hava araçlarının, dikey olarak havalanıp iniş yaptıklarını, daha önce denenen modellere göre daha stabil ve güvenli olduklarını söyledi.

Wilke, drone'ların ilk olarak nerede hizmet verecekleri konusundaysa bir açıklama yapmadı. Amazon drone'la ilk teslimatını 2016 yılında İngiltere’de yapmıştı.

Amazon uzunca bir süredir siparişlerin insansız hava araçları aracılığıyla teslimatı konusunda çalışmalar yürütüyor.

Ancak özellikle Amerika’da bu tarz insansız hava araçlarının uçuş izinlerinin alınması son derece zorlu bir süreç gerektiriyor.

Wilke, Amazon’un tamamen elektrik enerjisiyle çalışan ve 24 kilometre menzili olan dronelar üzerinde çalıştığını söyledi. Söz konusu droneların yaklaşık 2.5 kilograma kadar olan paketleri taşıyabileceği belirtiliyor. Amazon, ayrıca şehir merkezlerine yakın olan depolarının da sayısını arttırıyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Biden ve Erdoğan Nato Zirvesinde Görüşecek - 27 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:42 0:00
XS
SM
MD
LG